Zgłoś odbiór oleju

Pamiętaj o umowie!

Umowę na odbiór zużytego tłuszczu zawierają z Państwem pracownicy działu handlowego Zielona Restauracja. Ustalają z Państwem warunki współpracy dotyczące odbioru zużytego oleju oraz ilość i wielkość pojemników na olej do utylizacji, które dostarczymy do Państwa lokalu lub firmy.

Utylizacja oleju to Twój obowiązek!

Spalony (a w zasadzie zużyty) olej spożywczy nie może być ponownie wykorzystany do przygotowania kolejnych posiłków. W tak przegrzanym tłuszczu może bowiem dochodzić do powstawania akroleiny – związku chemicznego wykazującego działania rakotwórcze. Smażenie na takim produkcie jest więc niekorzystne dla zdrowia, a ponadto źle wpływa na smak przyrządzanych dań. Obowiązkiem restauratora jest prawidłowe pozbycie się zużytego oleju. Najlepiej zrobić to, decydując się na współpracę z firmą, która odbierze zasoby wykorzystanego tłuszczu i jednocześnie przywiezie świeży materiał przeznaczony do smażenia.

Jak wygląda odbiór zużytego oleju z naszą firmą?

Odbiór zużytego oleju jest procesem szybkim i prostym. W pierwszym etapie należy podpisać stosowną umowę zawierającą warunki współpracy z firmą Zielona Restauracja. Określają one m.in. ile tłuszczu zużywa lokal gastronomiczny i jakiej wielkości pojemniki do utylizacji powinny zostać dostarczone. Gdy zbiornik całkowicie napełni się starym olejem, nasi pracownicy odbierają zgromadzony odpad i oferują nowy pojemnik. Dokumentem potwierdzającym utylizację jest wystawiana Karta Przekazania Odpadu, którą w razie potrzeby należy przedstawić np. sanepidowi lub Inspekcji Ochrony Środowiska. W ten sposób potwierdzamy, że właściciel restauracji pozbył się tłustego odpadu w sposób ekologiczny i zgodny z prawem.

Odbiór zużytego oleju – co zyskujesz?

Zgłaszając do nas odbiór zużytego oleju, zyskujesz sporo na czasie. Nie musisz martwić się, jak prawidłowo zutylizować wykorzystany tłuszcz. Wszelkie formalności wykonujemy za Ciebie. Twoim obowiązkiem jest jedynie gromadzenie oleju. Co więcej – możesz także na tym zarobić. W zamian za zużyty olej otrzymasz od nas wynagrodzenie. Oferujemy pod tym względem najlepsze stawki na rynku Współpracując z nami wspierasz również ochronę środowiska.

Dlaczego warto zlecić nam odbiór zużytego oleju bądź tłuszczu?

Twoja wygoda
Nie musisz zastanawiać się gdzie i jak składować odpady oraz jak je utylizować. Przekaż nam Twój zużyty olej, a wypełnisz swój ustawowy obowiązek, który poparty będzie kartą przekazania odpadów.
Oszczędzasz czas
Nawiązując z Nami współpracę nie musisz więcej angażować żadnego ze swoich pracowników, wszystkimi sprawami w kwestii administracyjnej i logistycznej zajmiemy się za Ciebie.
Zysk finansowy
Oferujemy wynagrodzenie finansowe co w połączeniu z uniknięciem alternatywnego kosztu zabezpieczenia odpadów we własnym zakresie staje się wymiernym wkładem w Twój budżet.
Dbasz o ekologię
Regulując gospodarkę odpadami olejowymi w swoim zakładzie pracy poprzez przekazanie ich nam zyskujesz pewność że zostaną one właściwe przetworzone i zutylizowane bez najmniejszego zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Ułatwiamy pozbywanie
się odpadów olejowych
z restauracji!